راه‌اندازی یک خط کشتیرانی و یک پرواز مستقیم از قشم به عمان

0
2262

مدیرعامل منطقه آزاد قشم از راه‌اندازی خط کشتیرانی این جزیره به “بندر خصیب” عمان و پرواز مستقیم قشم – مسقط ( پایتخت عمان) تا پایان سال خبر داد.
حمیدرضا مومنی در نشست خبری اظهار کرد: طرح جامع توسعه منطقه آزاد قشم با محور ایجاد کانون مبادلات انرژی نفت و گاز در سال آینده تدوین می‌شود.
وی با بیان اینکه مذاکرات گسترده با کشورهای خارجی برای سرمایه‌گذاری در این منطقه آغاز شده است، افزود: در این زمینه مذاکراتی با سرمایه‌گذاران سوئیسی، ژاپن، فرانسه، سنگاپور و استرالیا برگزار شد و این سرمایه‌گذاران برای مشارکت در طرح‌های اقتصادی این منطقه موظف هستند که تضامین سازمان منطقه آزاد قشم را به عنوان نماینده رسمی ایران بپذیرند.
مدیرعامل منطقه آزاد قشم با بیان اینکه راه‌اندازی خط هوایی فلای قشم در دستور کار قرار دارد، افزود: در حال گرفتن این مجوز از سازمان هواپیمایی هستیم.
مومنی در عین حال بیان کرد: قرار است با کشور چین ۶۰۰ میلیارد دلار طی یک برنامه بلندمدت فعالیت اقتصادی داشته باشیم که اگر ۱۰ درصد آن را برای یک پروسه ۱۰ ساله برای قشم جذب کنیم بسیار خوب است.
وی همچنین توضیحاتی پیرامون طرح جامع حمل و نقل شبکه ارتباطی خلیج‌فارس داده و افزود: هزینه کل پروژه ۸۵۰ میلیون یورو است که سرمایه‌گذاران زیادی برای آن اظهار علاقه‌مندی کرده‌اند.
مدیرعامل منطقه آزاد قشم در عین حال از طراحی هاب مالی منطقه قشم خبر داد و افزود: در این زمینه با ژاپنی‌ها مذاکره می‌کنیم و پروتکلی امروز منعقد شد و قرار است مدیریت بازارهای مالی و سرمایه‌ای در قشم ایجاد شود.
مومنی در عین حال بیان کرد:‌ ایجاد بانک و شعب خارجی در اولویت است و این را در دستور کار خودمان قرار داده ایم.