پایان خوش مشاجره فولکس واگن با تامین کنندگان قطعه

0
1384

فولکس واگن پس از مذاکرات فشرده با دو شرکت تامین کننده قطعات خودرو، اختلافی که روند تولید بیش از نیمی از کارخانه‌های این خودروساز در آلمان را مختل کرده بود، حل کرد.
فولکس واگن پس از ۲۰ ساعت مذاکره ، اعلام کرد اختلافش با شرکت سازنده صندلی CarTrim و شرکت Automobilguss که تولیدکننده قطعات آهنی مورد نیاز برای ساخت جعبه دنده است را حل کرده است اما جزییاتی در این باره ارائه نکرد. این دو شرکت قطعه ساز هم دستیابی به توافق را تایید کردند.
این اختلاف سودآوری فولکس واگن را که سال گذشته درگیر رسوایی تقلب در تستهای آلایندگی دیزلی شد مورد تهدید قرار داده و همچنین صدها تامین کننده دیگر این شرکت را با ریسک ضرر روبرو کرده بود.
این دو شرکت قطعه ساز که بخشی از گروه Prevent DEV هستند، خواستار دریافت خسارت از فولکس واگن بودند و مدعی بودند به دلیل لغو یک قرارداد از سوی فولکس واگن، ده‌ها میلیون یورو ضرر متحمل شده اند.
با اینهمه فولکس واگن اکنون اعلام کرده است تامین کنندگان موافقت کرده اند تحویل قطعات را دوباره آغاز کنند و کارخانه‌هایی که فعالیتشان به دلیل کمبود قطعات مختل شده بود به تدریج تولید را ازسرخواهند گرفت.