با تزیین باغچه، روح تان را باغبانی کنید

0
3920

چیزی که در روزهای پر استرس ذهن خیلی‌ها را آرام می‌کند داشتن یک باغچه کوچک و کاشتن و پرورش یک گیاه است. می توانید روح خودتان را با باغبانی آرام کنید. احتیاجی نیست که یک حیاط یا باغچه بزرگ داشته باشید تا آرام بگیرید. یک جعبه میوه و یا یک تایر کهنه هم می‌تواند باغچه شما شود. از این ایده‌های ناب باغبانی در منزل استفاده کنید تا هر چه زودتر به نتیجه برسید.

آنچه در اینجا می‌بینیم، نمونه‌هایی زیبا و ارزان، از تزیین باغ و باغچه است که به دلیل فاصله گرفتن از چارچوب‌های متعارف در تزیین، می تواند موجب جلب توجه بیشتر در شما عزیزان شود. با ما همراه باشید…

تزیین دکوراسیون باغچه با لاستیک رنگ شده

استفاده از لاستیک رنگ شده ای که با زنجیر از درخت آویزان شده است ایده جذاب و منحصر به فردی است که توجه هرکس را می تواند جلب کند. ضمن اینکه هزینه زیادی برایتان در پی نخواهد داشت.
_
تزیین دکوراسیون باغچه با چکمه های رنگی

استفاده از چکمه های رنگی پلاستیکی از آن دسته ایده های رنگی رنگی برای تزیین دکوراسیون باغچه است که روح و جان تازه ای به حیاط شما خواهد داد تا با هربار نگاه کردن به باغچه کوچک تان نهایت لذت را از زندگی ببرید.

تزیین دکوراسیون باغچه با دوچرخه

در آوردن یک دوچرخه قدیمی از انبار و استفاده از آن به عنوان پایه ای برای نگهداری گل و گلدان هایتان همزمان دو مزیت برایتان خواهد داشت؛ اول اینکه یادآور دوران خوش کودکی است، از سوی دیگر باغچه ای باطراوت را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

تزیین دکوراسیون باغچه با بلوک های سیمانی

برخی گمان می کنند استفاده از بلوک های سیمانی محدود به ساخت دیوار می شود ولی شما می توانید با چیدمان آن ها مطابق شکل بالا با گرفتن کمترین فضا از حیاط کوچکتان زیبایی ویژه ای را به دکوراسیون باغچه خود تزریق کنید.

تزیین دکوراسیون باغچه با اسباب بازی ها

تا به حال به این فکر کرده اید که اسباب بازی های قدیمی فرزندتان را تبدیل به بخشی از طبیعت حیاط خود کنید و برای همیشه با دیدن آن به یاد ایام خوش کودکی وی بیفتید؟

تزیین دکوراسیون باغچه با تنه درخت

اگر در حیاط منزل خود تنه بریده شده درخت دارید و می خواهید از دست آن راحت شوید، کافیست با ابزار مناسب سطح رویی تنه را به عمق مورد نیاز برداشته و فضای ایجاد شده را با خاک پر کنید. سپس گل مورد نظرتان را در آن قرار دهید. نکته مثبت این است وجود تنه باعث حفظ رطوبت می شود که این امر از آب دادن مکرر به گل هم جلوگیری می کند.