شستشو و نظم دهی آسان لباس های چرک بعد از سفر!

0
2821

خانه داری: نوروز امسال هم با همه ی شیرینی هایش تمام شد، خیلی از ما سال نو را با سفرهای نوروزی آغاز کردیم، جدا از لذت بخش بودن این سفرها آنچه پس از سفر حائز اهمیت است طبقه بندی و نظم دهی اسباب سفر و شستشوی لباس هاست، پس اگر هنوز چمدان های خود را باز نکرده اید پیشنهاد می کنم با ما باشید تا راه کارهای ساده تر کردن شستشوی لباس ها را با هم مرور کنیم.
بیش از هر چیز، چمدان خود را در فضایی مانند آشپزخانه و حمام باز کنید چرا که به دلیل حمل و نقل آن امکان آلودگی در آن وجود دارد پس یک پارچه ی بزرگ پهن کنید و چمدان های خود را روی آن باز کنید. ابتدا لوازم اولیه آرایشی و بهداشتی خود را به محل اصلی آن ها منتقل کنید تا اطراف شما خلوت تر شود.
لباس ها از هم تفکیک کنید، این تفکیک شما می تواند براساس جنس، رنگ لباس و یا میزان تمیزی و کثیفی آن ها می تواند صورت گیرید، توجه داشته باشید که به دلیل بالا بودن و تعدد لباس ها شما مجبور هستید در چند نوبت شستشوی لباس ها را انجام دهید پس عجله نکنید و سر فرصت به تفکیک لباس ها بپردازید.
اگر زمان کافی برای شستشوی کامل لباس ها ندارید به سادگی می توانید از سبدهای نظم دهی لباس های چرکاستفاده کنید، این سبدها به خوبی در فضای کابینت های رخت شوی خانه یا حمام شما جای می گیرند و به سادگی به فضای دکوراسیون داخلی شما نظم می بخشند.
پس از جدا سازی البسه برای شست و شو حتما به دستور العمل های آن ها توجه نمایید، و دستور مناسب شست هر یک را در نظیر بگیرید و سپس شستشو را آغاز کنید.
نکته ی مهمی که در زمان شستشوی البسه باید به آن دقت کنید لباس های نوزاد است برای شستشوی آن ها حتما از کیسه های مخصوص البسه نوزاد استفاده کنید و آن ها را جدا از سایر لباس ها بشویید.
اگر فضایی برای خشک کردن البسه در فضای آزاد ندارید خشک کن ها بهترین گزینه برای شما محسوب می شوند که اکثرماشین های لباس شویی امروزی این خاصیت را نیز با خود دارند، با استفاده از آن به راحتی می توانید لباس های خود را خشک نمایید.
جهت نم گیری از البسه شسته شده می تونید از رگال های خشک کن یا حوله خشک کن ها در داخل فضای حمام یا رخت شوی خانه ی خود استفاده نمایید، این رگال ها به خوبی می تواند روی دیوار تعبیه شوند که فضای زیادی را نیز اشغال نکنند.