نحوه انتخاب صحیح كاغذ دیواری

0
2332

انتخاب یك كاغذ دیواری صحیح و خوب كاری سخت و هراسناك است؛ به خصوص اگر قبلا این كار را انجام نداده باشید. دلیل سختی انتخاب کاغذ دیواری این است كه تنوع بیشماری از كاغذ دیواری از لحاظ طرح و رنگ و هم‌چنین جنس پشت كاغذ دیواری در بازار موجود است كه باید از بین این تنوع بیشمار، مناسب‌ترین گزینه را برای دكوراسیون خانه خود انتخاب و استفاده كنید.

با این حال این اطمینان را به شما می‌دهیم كه راه‌هایی برای تسهیل این فرایند وجود دارد. یكی از مهم‌ترین راه‌ها برای‌ آسان‌تر شدن انتخاب کاغذ دیواری، این است كه شما قبل از رفتن به فروشگاه‌ها برای انتخاب و خرید، ایده و طرحی واضح و شفاف از آنچه می‌خواهید داشته باشید.

چرا كاغذ دیواری؟
ممكن است این سوال وجود داشته باشد كه اگر انتخاب و نصب كاغذ دیواری سخت و پر از دردسر است، چرا باید از آن استفاده كرد؟
رنگ‌آمیزی دیوارها كاری بسیار عالی و ایده‌آل است، اما به شرطی كه تمایل به تك‌رنگ بودن دیوارها داشته باشید یا بخواهید از دو رنگ متفاوت با هم، اما ساده برای دیوار‌های مجاور استفاده كنید.
كاغذ دیواری را می‌توان به نحوه‌های مختلف روی دیوارهای یك فضا نصب كرد. برای مثال می‌توان تمام دیوارها را با یك مدل كاغذ دیواری پوشش داد یا برای برجسته كردن نقطه كانونی، تنها یك دیوار اتاق را كاغذ دیواری كرد؛ هم‌چنین می‌توان برای هر دیوار، از كاغذ دیواری با طرح‌های متفاوت استفاده كرد.

كجا به دنبال كاغذدیواری برویم؟
كاغذ دیواری را می‌توان در فروشگاه‌های مخصوص خود و هم‌چنین فروشگاه‌های مجازی بیابید. خرید كاغذدیواری از طریق اینترنت ایده خوبی نیست، زیرا بافت، طرح و رنگ كاغذ دیواری ها در عكس، هرگز مانند آنچه واقعا هستند مشخص نیست.
چگونه مناسب‌ترین كاغذ دیواری را بیابیم؟
ابتدا به رنگ‌های موجود، نوع كف‌پوش و سبك دكوراسیون خانه خود و وسایل و مبلمان موجود در دكوراسیون خانه‌تان توجه و تعیین كنید كه در اصل آن ها دارای چه سبك و جلوه‌ای هستند؛ سپس به دنبال كاغذ دیواری متناسب با همان سبك بروید.
یك كاغذ دیواری ناهماهنگ با سبك دكوراسیون، می‌تواند جلوه كل دكوراسیون را تخریب كند.

اگر ذهنیت واضحی در مورد آنچه که‌ می‌خواهید، ندارید، به فروشنده بگویید كل آلبوم‌های موجود در فروشگاه را برای یافتن بهترین کاغذ دیواری در اختیارتان قرار دهد.

هزینه و قیمت كاغذ دیواری
قیمت كاغذ دیواری‌ها مقداری گیج كننده است. قیمتی كه در آلبوم‌ها برای هر نوع كاغذ دیواری قید شده است برای یك رول از كاغذدیواری است. در حالی كه رول‌های كاغذدیواری‌ها برای فروش دو برابر یا سه برابر یك رول تكی تولید می‌شوند. این كار سبب گمراهی افراد در محاسبه هزینه‌ها می‌شود.
مورد دیگری كه روی قیمت كاغذدیواری تاثیر می‌گذارد؛ طرحی است كه انتخاب می‌كنید. به طور كلی دو نوع طرح برای كاغذدیواری وجود دارد: طرح‌های مستقیم و صاف و طرح‌های منحنی شكل.
طرح‌های مستقیم و صاف مانند طرح‌های راه راه عمودی و افقی كه باید در قسمت درزها تنظیم شوند و طرح‌های منحنی شكل نیز مانند طرح‌های گلدار و هندسی هستند كه باز هم باید در قسمت درزها تنظیم شوند.

انواع كاغذ دیواری
این مهم است كه در مورد رایج‌ترین انواع كاغذ دیواری های موجود، در هنگام خرید اطلاعاتی داشته باشید. اساسا كاغذ دیواری هایی كه دارای پوشش وینیل هستند بادوام‌ترین انواع كاغذ دیواری ها محسوب می‌شوند. این نوع از كاغذ دیواری ها هم‌چنین قابل شست‌وشو و ضد آب هستند. همین نوع از كاغذ دیواری خود به دو نوع تقسیم می‌شود: نوع اول در قسمت پشت كاغذ دیواری دارای لایه‌ای از وینیل است و نوع دوم دارای لایه‌ای از وینیل در قسمت روی كاغذ دیواری است كه مسلما نوع دوم دوام بیشتری دارد.