کیوی ، سدی در برابر سرماخوردگی

0
236

کیوی منبعی غنی و سرشار از ویتامین C است و مقدار ویتامین C آن از پرتقال نیز بیشتر است. همچنین دانه‌های سیاه آن حاوی ویتامین Dاست. این میوه همچنین دارای ویتامین A ویتامین‌های B۱، B۲، B۳ و سایر ویتامین‌های گروه ب می‌باشد.
کیوی میوه‌ای است که مواد غذایی بالا و در صد کالری بسیار پایینی دارد، از اینرو می‌توان آن را در رده میوه‌های بسیار مفید قرار داد.

کیوی پیشگیری کننده از سرطان ها
کیوی از میوه‌های بسیار کم کالری است. در ۱۰۰ گرم آن ۴۷ کالری وجود دارد. و از جهت میزان کالری همردیف زردآلو و نارنگی است. مقدار پتاسیم آن از موز بیشتر است. از میزان منیزیم بسیار بالایی نیز برخوردار است و به همین خاطر نیز امکان مبتلا شدن به بعضی از سرطان‌ها و بیمارهای قلبی را کاهش می‌دهد. همچنین دارای مس، آهن و فسفر است.
در فصول سرد سال کیوی مانعی برای سرما خوردگی
کیوی از جمله میوه هایی است خواص و فواید بسیاری دارد. این میوه سرشار از ویتامین c است که فواید بسیاری برای درمان سرماخوردگی دارد به همین دلیل استفاده از آن در فصول سرد سال برای جلوگیری از ابتلا به سرما خوردگی بسیار توصیه می شود. همچنین به علت وجود آنزیم های منحصر به فرد درون این میوه سبب نرم شدن گوشت می شود که این امر سبب جذب راحتوتر مواد گوشتی می شود.
برای بالا بردن مقاومت بدن به منظور جلوگیری از سرماخوردگی، کیوی و سیر بخورید.
برای جلوگیری از سرماخوردگی نیاز به بالا بردن ایمنی بدن دارید. کیوی و سیر، می توانند در بالا بردن مقاومت بدن در برابر سرماخوردگی، بسیار نقش آفرین باشد. همچنین مصرف لیموشیرین، شلغم و لبو را نیز به افراد سرماخورده توصیه می شود.
خوردن غذاهای گرم در روزهای سرد سال به منظور کاهش میزان ابتلا به سرماخوردگی اهمیت زیادی دارد، لذا پیشنهاد می شود تا غذاهایی مثل انواع آش‌ها را در برنامه غذایی این روزهای خود بگنجانید.
علاوه بر این غذاهای حاوی فلفل و ادویه‌ها را محرک بوده و استفاده از آنها به افراد سرماخورده توصیه نمی شود.