آپدیت جدید گوگل فوتوز با تغییرات ظاهری گسترده از راه رسید

0
48

آپدیت جدید اپلیکیشن گوگل فوتوز – Google Photos با تغییرات ظاهری فراوان منتشر شد. از جمله مهم‌ترین تغییرات می‌توان به آیکون جدید برنامه و ساده‌تر شدن رابط کاربری اشاره کرد.
اولین تغییری که پس از آپدیت اپلیکیشن به چشم می‌خورد آیکون جدید برنامه است. آیکون جدید همچنان شبیه یک فرفره رنگارنگ است با این تفاوت که همانند آیکون سایر برنامه‌های گوگل حالت کاملا تخت به خود گرفته است.
معرفی تب‌های جدید Google Photos
۱-در تب تصاویر شاهد بزرگ‌تر شدن پیش نمایش عکس‌ها، فضای خالی کمتر بین تصاویر و پخش خودکار ویدیوها هستیم. اسلاید تصاویر نیز بزرگ‌تر شده است اما همچنان قابلیت نمایش انواع بیشتری از تصاویر مانند عکس با خانواده و دوستان صمیمی، عکس‌های سفر و برترین تصاویر هفته گذشته را ندارد. این قسمت را می‌توان از افراد مختلف و یا برای یک بازه زمانی خاصی مخفی کرد.
۲-در تب جستجو یک نقشه اضافه شده است که برای پیدا کردن راحت‌تر تصاویر موردنظر کاربرد زیادی دارد. خیلی از کاربران از زمان عرضه گوگل فوتوز در انتظار اضافه شدن این قابلیت بودند. با زوم کردن روی نقشه و لمس مناطق مختلف می‌توانید عکس‌هایی که از یک مکان خاص گرفته‌اید را تماشا کنید. همچنین در حین مشاهده تصاویر در این قسمت، مکان ثبت تصاویر نیز روی نقشه به نمایش درمی‌آید. اگر هم علاقه‌ای به ثبت مکان تصاویر ندارید می‌توانید اطلاعات مکانی عکس‌ها را پاک کنید و قابلیت ثبت مکان را در اپلیکیشن دوربین غیرفعال کنید.
۳-در نهایت در تب کتابخانه می‌توانید آلبوم‌ها، سطل زباله، آرشیو و علاقه‌مندی ها را مشاهده کنید. علاوه بر این ساکنان آمریکا، کانادا و اروپا در این قسمت می‌توانند برای چاپ کردن عکس‌های خود، مغازه‌های پرینت تصاویر را مشاهده کنند.