از اين پس در فرودگاه دبی، نیازی به پاسپورت فيزيکی نداريد

0
35

پس از اتمام موفقیت آمیز مرحله آزمایشی، فرودگاه دبی اکنون رسماً سیستم «سفر هوشمند» را راه اندازی کرده است که مسافران را قادر می سازد بدون استفاده از مدارک شناسایی خود به سفر بپردازند.
با استفاده از آخرین فن آوری بیومتریک -( ترکیبی از تشخیص چهره و عنبیه چشم) – مسافران اکنون می توانند پرواز خود را با تمامی مراحل کامل مهاجرت انجام دهند (بدون نیاز به نشان دادن هیچ مدرک فیزیکی‌ای) آنها وارد اتاقهایی می‌شوند و پروازهای خود را فقط با حضور در فرودگاه و نشان دادن چهره شان انجام می‌دهند.
مسیر بدون تماس بیومتريک يکپارچه در فرودگاه بین المللی دبی، که اولين بار در نمايشگاه جيتکس سال ۲۰۱۹ رونمایی شده بود، روز دوشنبه ۲۲ فوريه به طور رسمی توسط مقامات عالی رتبه در اداره کل اقامت و امور خارجه رونمایی شد.
همه مسافران بالای ۱۷ سال می توانند از مسيرهای بيومتريک (تونل هوشمند) استفاده کنند.
روزانه حداقل ۳۰۰۰ مسافر از گيت های بيومتريک استفاده می کنند.
دروازه های هوشمند برای يک سفر يکپارچه اصلاح شده اند.
سرلشکر محمد احمد العامری ، مدیرکل GDRFA دبی ، در مراسم رونمایی گفت:
“در آینده، ما انتظار نداریم که ترمینال های مسافرتی وجود نداشته باشد اما افراد می توانند در فرودگاه قدم بزنند تا تمام مراحل رسمی انجام شود. زمان لازم برای انجام تشریفات مهاجرت صرفاً به سرعت فرد در راه رفتن بستگی دارد. ”
دستیار مدیر کل امور بنادر در GDRFA ، دبی ، گفت: ۱۲۲ دروازه هوشمند در سالن های عزیمت و ورود فرودگاه های دبی ارتقا یافته اند ، بنابراین مسافران از قبل ثبت نام شده می توانند بدون نیاز به مدارک سفر از سیستم استفاده کنند.