تصادف خودروی دیگری از تسلا؛ راننده خودکار درست کار نمی کند ؟!

0
1189

این روزها تسلا حال و هوای چندان خوشی ندارد. پس از تصادف اخیر یکی از ماشین‌های الکتریکی این کمپانی که منجر به فوت یک نفر شد، اکنون خبر می‌رسد که سیستم رانندگی نیمه خودکار تسلا، راننده خودکار نیز خبرساز شده است.
چندی پیش، هفتم ماه مه، یکی از خودروهای تسلا تصادف سختی می‌کند و یک نفر کشته می‌شود. دوربین این ماشین مدل S تسلا در تشخیص تریلر تراکتوری که در حال عبور از جاده بود، ناکام مانده در نتیجه ترمز‌های خودکار این خودرو فعال نشده و تصادف سنگینی رخ می‌دهد.
تسلا موتورز معمولا به خبر‌های مربوط به ماشین‌های الکتریکی خود سریعا پاسخ می‌دهد؛ اما در این مورد خاص، هنوز هیچ جوابیه‌ای از طرف تسلا عنوان نشده است. البته ذکر یک نکته در اینجا شاید خالی از لطف نباشد، این کمپانی استفاده از سیستم راننده خودکار را برای جاده‌هایی که جداکننده وسط ندارند، هیچ‌گاه توصیه نکرده است.
باید منتظر بود، این روزها نه تسلا، تسلای همیشگی است و نه ایلان ماسک می‌تواند به‌راحتی از زیر بار فشار افکار عمومی شانه خالی کند. قرار بر این بود که در این هفته ایلان ماسک جزئیات بیشتری از طرح کلان سری تسلا را آشکار کند، شاید این اتفاق چیزهای دیگری را رقم زند، تسلا و ایلان باید هر چه زودتر به این حادثه واکنش درستی نشان دهند.