دبی برنده جایزه مرحله ۵ پارک خورشیدی محمد بن راشد آل مکتوم شد

0
356

سازمان آب و برق دبی برنده جایزه مرحله ۵ پارک خورشیدی محمد بن راشد آل مکتوم شد.
سازمان آب و برق دبی (DEWA) “معامله قابل تمدید خاورمیانه و آفریقا” مجله پروژه بین المللی مالی برای پنجمین فاز فتوولتائیک پارک خورشیدی محمد بن راشد آل مکتوم را برد.
این مجله که زیرمجموعه تامسون رویترز است بر پیگیری و تحلیل پروژه ها، بودجه های مالی و قرارداد پروژه ها در سراسر جهان تمرکز دارد.
الطایر گفت:” DEWA با پشتیبانی چشم انداز عالیجناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم که ما را به سمت موفقیت پیش می برد، به کمک موثر به توسعه پایدار امارات ادامه می دهد.
فاز پنجم ۹۰۰ مگاواتی پارک خورشیدی شیخ محمد بن راشد آل مکتوم براساس مدل تولید کننده نیروی مستقل است که به پروژه های انرژی پاک و تجدیدپذیر ما با استفاده از بهترین تکنولوژی های جهانی افزوده شده است.
سازمان آب و برق دبی مناقصه را با ۱٫۶۹۵۳ دلار به ازای هر کیلووات ساعت برای این پروژه برد که از آخرین تکنولوژی های فوتوولتائیک خورشیدی با رهگیری تک محور برای افزایش تولید انرژی استفاه می کند.
این پروژه یکی از ستون های استراتژی انرژی پاک دبی است که قرار است تا سال ۲۰۵۰، ۷۵% کل نیروی دبی را با انرژی پاک تامین کند. این پارک خورشیدی بزرگترین پارک خورشیدی تک سایت در دنیا با ظرفیت تولید ۵هزار مگاوات تا سال ۲۰۳۰ خواهد بود.”
فاز پنجم این پروژه به ۲۷۰ هزار ساکن دبی انرژی پاک میرساند و سالانه ۱٫۱۸ میلیون تن انتشار کربن را کاهش می دهد. این پروژه در سه ماهه سوم ۲۰۲۱ شروع می شود.
این جایزه یکی از مهم ترین جوایز سالانه این صنعت است که هر ساله به افراد، سازمان ها، و پروژه هایی که بهترین دستاوردها و معاملات مالی را در دنیا داشته باشند تعلق می گیرد.