قابلیت Nearby Share گوگل از مرداد در دسترس کاربران اندروید قرار می‌گیرد

0
89

قابلیت Nearby Share گوگل مشابه ایر دراپ در آی او اس، به کاربران اجازه به اشتراک گذاری فایل‌ها میان دو گوشی اندرویدی را می‌دهد و حالا تاریخ عرضه احتمالی آن مشخص شده است.
به نظر می‌رسد که گوگل در مراحل پایانی تست و بررسی قابلیت به اشتراک گذاری Nearby Share قرار دارد و فاصله چندانی با انتشار نسخه نهایی آن نداریم.
طبق این گزارش قرار است از شروع ماه آگوست یعنی از اواسط مرداد ماه، کاربرانی که دارای گوشی های اندروید ۶ و بالاتر هستند، قادر به استفاده از آن باشند و اضافه شدن پشتیبانی از این ویژگی از طریق یک آپدیت انجام می‌گیرد. پیش از این نیز در مراحل تست نسخه بتا‌ی قابلیت Nearby Share گوگل، حداقل ورژن سیستم عامل برای پشتیبانی از این قابلیت به همین شکل اعلام شده بود و این احتمال حقیقی بودن گزارش را بالاتر می‌برد. مراحل تست نسخه بتا هنوز هم ادامه دارد و مدل‌هایی که از آن پشتیبانی می‌کنند، با دریافت یک نسخه بتا از سرویس‌های گوگل پلی می‌توانند آن را دریافت کنند. برخلاف دیگر ویژگی‌های سطح پایین اندروید که بخشی از خود سیستم عامل به شمار می‌روند، قابلیت Nearby Share گوگل بخشی از فریم ورک محسوب می‌شود و به همین دلیل منطقی خواهد بود که تمام کاربران اندروید ۶ و نسخه‌های بعدی این سیستم عامل به راحتی از طریق یک پکیج بروزرسانی درون فروشگاه گوگل پلی، بتوانند آن را دریافت کنند.