قوانين جديد در امارات

0
316
Cityscape with high rises from Abu Dhabi, the United Arab Emirates capital. *** Local Caption *** 14.08.20

دولت امارات برای بهبود استانداردهای زندگی ساکنان چند فرهنگی در کشور، اصلاحاتی را در قوانین مربوط به زندگی شخصی و خانوادگی اعلام کرده است.
در قوانین جدید به زوج‌ها اجازه داده می‌شود که بدون ازدواج در کنار یکدیگر زندگی کنند. به عبارت دیگر زوج‌هایی که ازدواج نکرده‌اند، بدون هیچ پیگرد یا عواقبی می‌توانند مشترکا زندگی کنند.
تغییرات جدید در قوانین شامل طیف وسیعی از موضوعات از جمله طلاق، زندگی مشترک زوج‌هایی که ازدواج نکرده‌اند، حقوق زنان و مصرف الکل می‌شود.

در مورد نوشیدن الکل نیز، ساکنین دیگر نیاز به لایسنس برای مصرف الکل در فضاهای شخصی و یا مجاز ندارند. اگرچه همچنان خرید الکل فقط برای افراد بالای ۲۱ سال مجاز است. البته قوانین به هر امارت اجازه می دهد که محدودیت‌ هایی برای خرید الکل قائل شوند و مقررات مخصوص به خود را وضع کنند.
در مورد قوانین طلاق، اگر ازدواج در کشوری غیر از امارات صورت گرفته باشد، قوانین کشور محل ازدواج برای بحث طلاق در نظر گرفته می‌شود.
در مورد حقوق زنان، مجازات‌ها برای مردانی که مرتکب آزار خیابانی زنان و یا تجاوز جنسی می‌شوند، سخت گیرانه‌تر خواهد شد.
در مورد قوانین مربوط به ارث، مهاجرین خارجی می‌توانند در وصیتنامه قید کنند که پس از فوت با اموالشان مطابق با قوانین کشور زادگاهشان برخورد شود. در صورت ذکر نکردن در وصیتنامه، قوانین امارات بر اموال آنان اعمال خواهد شد.
وام