قیمت طلا به ۲۷۰۰ دلار خواهد رسید

0
1652

گرچه قیمت جهانی طلا از زمان اعلام نتایج همه پرسی بریتانیا بیش از ۱۰۰ دلار افزایش داشته و توانسته است سطح مقاومتی ۱۳۰۰ دلاری را بشکند ولی به نظر می رسد طلا هنوز باید تلاش بیشتری را انجام دهد تا برخی از سرمایه گذاران ناامید را نسبت به ادامه روند صعودی خود متقاعد نماید.
قیمت طلا که طی سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ میلادی روندی نزولی را دنبال کرده است، از ابتدای امسال تاکنون با رشد ۲۵ درصدی همراه شده است.
قیمت طلا از ۱۹۲۳ دلار در هر اونس در سپتامبر ۲۰۱۱ میلادی به کمتر از ۱۰۴۵ دلار در دسامبر ۲۰۱۵ میلادی کاهش یافت. البته قیمت طلا نسبت به دسامبر گذشته تاکنون ۳۰۰ دلار افزایش داشته است.
به نقل از سایت طلا، به نظر می رسد اگر طلا بتواند طی هفته های آینده سطح مقاومتی ۱۴۰۰ دلاری را بشکند، روند صعودی قیمت این فلز گرانبها از سر گرفته خواهد شد.
بسیاری از سرمایه گذاران بین المللی هنوز نسبت به ادامه روند صعودی قیمت طلا متقاعد نشده اند و به همین علت تمایلی برای سرمایه گذاری در بازار طلا ندارند.
از سوی دیگر بسیاری از سرمایه گذاران نیز منتظر کاهش بیشتر قیمت طلا هستند تا برای کسب سود بیشتر، طلا را در قیمت های پایین تری خریداری نمایند. آن ها ترجیح می دهند تا زمانی که قیمت طلا به سطح ۱۳۰۰ دلاری نزدیک شود، منتظر بمانند. این جنگی بین دو اردوگاه رقیب است.
تجزیه و تحلیل نمودارهای آماری و تکنیکال نشان می دهد که قیمت جهانی طلا تنها در طول ده سال یعنی ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۱ میلادی از ۲۵۰ دلار در هر اونس به ۱۹۰۰ دلار افزایش یافته است.
نکته مهم دیگر این است که قیمت طلا در بازه زمانی ۵ ساله یعنی ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ میلادی با کاهش شدیدی روبرو شده و به سطح ۱۳۰۰ دلاری بازگشته است.