ایجاد مرکزی مشترک برای توسعه همکاری‌های علمی ایران و فنلاند

0
2074

معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم از ایجاد مرکزی برای توسعه همکاری‎های ایران و فنلاند خبر داد.
دکتر وحید احمدی با اشاره به دیدار با هیات فنلاندی افزود: قبلا وزیر علوم فنلاند به همراه روسای مراکز پژوهشی و برخی از شرکت‌های دانش بنیان این کشور با دکتر فرهادی وزیر علوم دیدار داشتند و مذاکرات اولیه برای همکاری‌ها صورت گرفت.
وی افزود: در جلسه اخیر ما با هیئت فنلاندی، طرح و مدلی که این هیئت برای تحقق این همکاری‌ها در موافقت‌ نامه‌ کلی به امضا رسانده بودند، پیگیری شد.
احمدی، با اشاره به جزئیات مذاکرات صورت گرفته در این جلسه خاطر نشان کرد: در این جلسه موضوع ایجاد مرکزی برای اجرای پروژ‌های مشترک و حمایت از این پروژه‌ها از سوی طرفین مطرح و ضمن آن بر ایجاد هماهنگی‌ میان دانشگاه‌ها،‌ مراکز پژوهشی و شرکت‌های دانش بنیان خصوصی و دولتی تاکید شد.
معاون پژوهشی وزارت علوم، در خصوص زمان شروع این همکاری با تاکید بر این که این همکاری‌ها از هم اکنون آغاز شده است، گفت: در حال حاضر حدود هشت دانشگاه از ایران چون دانشگاه کردستان همکاری‌های علمی با فنلاند دارند و قرار است این همکاری‌ها توسعه یابد.
احمدی، ادامه داد: برای این منظور قرار است یا تیمی از ایران به فنلاند و یا هیاتی از فنلاند به ایران اعزام شود تا علاوه بر تعیین زمینه‌های همکاری در زمینه موضوعات مورد نظر برنامه ریزی‌های دقیق‌تری صورت گیرد.