رونمایی از لامپ اشعه ایکس برای نخستین بار در کشور

0
1490

۱۸۹ پروژه بهداشتی و درمانی به بهره برداری رسید و لامپ اشعه ایکس برای نخستین بار در کشور با حضور وزیربهداشت رونمایی شد.
سید حسن هاشمی در مجتمع فرهنگی، آموزشی و ورزشی ولایت شیراز، حضور یافت و ۱۸۹ پروژه بهداشتی درمانی که به مرحله بهره برداری رسیده بود را به شیوه ویدئوکنفرانس، افتتاح کرد.
رونمایی از لامپ اشعه ایکس که توسط متخصصان استان فارس به مرحله تولید رسیده است نیز با حضور وزیر بهداشت در شیراز انجام شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با تاکید بر تولیدات داخل و حمایت از کالاهای ایرانی، اداره تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با همکاری شرکت صنایع الکترونیک شیراز، وابسته به وزارت دفاع، همکاری‌هایی داشته که از جمله آن ایجاد خط تولید این نوع لامپ است.
ایمانیه خاطرنشان کرد: نشست‌های مشترکی با همکاری مسئولان دانشگاه با صنایع الکترونیک در خصوص کارهای مطالعاتی و تحقیقاتی برگزار شد که توانمندی تولید این لامپ به تایید رسید.
لامپ اشعه ایکس یکی از اجزای مهم دستگاه های تصویربرداری است و دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای نخستین بار در کشور و حتی در خاورمیانه به عنوان فناوری هفتم یا هشتم دنیا به تولید فناوری اشعه ایکس دسترسی پیدا کرده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: در یک سال گذشته، موضوع استانداردها با مدیریت اداره کل تجهیزات پزشکی و شرکت‌های صنایع، مطرح و تست‌های استاندارد و بین المللی این لامپ انجام شد.