شرکت‌های کلاهبردار واسطه‌ای در کمین خریداران فروشگاه‌های بین‌المللی

0
1905

سرپرست اداره تشخیص جرائم پلیس فتا با اشاره به افزایش خرید کاربران ایرانی از سایت‌های فروشگاهی بین المللی معروف، گفت: با توجه به انتقال ارز برای این گونه خریدها، برخی از شرکت‌های واسطه ای مجوز لازم را نداشته و کلاهبرداری می‌کنند.
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا (www.cyberpolice.ir)، سرگرد حمید کیانی سرپرست اداره تشخیص جرائم پلیس فتا ناجا در تشریح این خبر بیان داشت: خریداران از این سایت ها دقت نمایند که برای واریز جهت انتقال به حساب فروشگاه های بین المللی، حتما شرکت واسطه ای که نماد اعتماد الکترونیک داشته باشند استفاده کنند تا در صورت تخلف راحت تر بتوان پیگیری کرده و حق و حقوق آنان را دریافت کرد.
وی افزود: متاسفانه شرکت های واسطه ای که در فضای سایبر فعالیت می کنند با سوء استفاده از اینکه کالای خریداری شده از طریق پست جمهوری اسلامی به درب منزل خریداران ارسال می گردد کلاهبرداری می کنند.
سرگرد کیانی ادامه داد: در صورت اعتراض مشتریان این سایت ها، آن ها ادعا دارند که محصول را تحویل شرکت پست داده و شرکت پست در این خصوص مقصر است. در حالی که اصلا اینگونه نیست و هیچ مرسوله ای تحویل شرکت پست نشده است.
وی با بیان اینکه برخی از این شرکت های واسطه ای نیز کالای اصلی را به مشتری تحویل نمی دهند، گفت: این شرکت های واسطه ای کالای مشابه یا تقلبی تحویل مشتریان خود می دهند و ادعا دارند که برند مورد نظر این کالا را برای آن ها ارسال کرده است و آن ها مقصر نیستند.
سرپرست اداره تشخیص جرائم پلیس فتا ناجا ادامه داد: در فروشگاه های مجازی که نماد اعتماد الکترونیک (ای نماد) دریافت کرده اند مشخصات گردانندگان آن ها مثل اسم و آدرس وجود دارد و در صورت تخلف، کاربران با شکایت به راحتی به حق و حقوق خود می رسند.