سیدجلال حسینی: می‌خواهند جام جهانی رویا شود

0
2167

مدافع باتجربه تیم ملی ایران درباره اتفاقات اخیر و استعفای کارلوس کی روش گفت: من واقعا متوجه تصمیمات و برنامه ریزی ها نمی شوم. از فوتبال ایران چه انتظاری وجود دارد؟ تیمی که نه ابزار و امکانات لازم در اختیارش قرار می گیرد و نه فضای آرام، به عنوان تیم اول آسیا به جام جهانی و جام ملت ها می رود. شما قطر را در نظر بگیرید که با این امکانات و هزینه ها از رسیدن به جام جهانی محروم می شوند. کی روش از فوتبال ایران برود چه کسی بیاید؟ تیم ملی چه زمانی از نظر نظم تیمی و ساختاری به این شکل بوده است؟

وی ادامه داد: تیم ملی در این چند سال همیشه مشکلاتی که داشته از فضای بیرونی بوده و بازیکنان و مردم و کادرفنی در کنار هم یک هدف را دنبال کردند و خوشحالم که حتی در این شرایط هیچ وقت شرمنده مردم کشورمان نشدیم. خرداد تقویم فیفا دو جای خالی دارد اما ما هیچ برنامه ای ندارد این در حالی است که رقبای آسیایی ما حریفان خود را مشخص کرده اند و ما حتی نمی دانیم اردو داریم یا نه! برای ایران با این همه منابع و سرمایه زشت است که تیم ملی کشورش یک زمین تمرینی در پایتخت برای برگزار تمرینات و آماده سازی نداشته باشد اما مثل اینکه این مشکل بزرگ دغدغه هیچ کدام از مسوولان نیست.

جلال حسینی در واکنش به این سوال که کی روش نیز در این مدت اعتراضات زیادی داشته و بارها روبروی مسوولین فدراسیون و ورزشی ایران قرار گرفته نیز اینطور پاسخ داد: همانطور که خود آقای کی روش اعلام کرده هر کس مدرکی دارد که یکی از این اعتراضات به دلایل شخصی بوده ارایه دهد. وقتی سرمربی از مسوولان درخواست امکانات برای ایجاد فضای بهتر برای پیشرفت فوتبال را می کند مسلما این یک درخواست شخصی نیست. کی روش به اندازه کافی کارنامه دارد که نگران جدایی از فوتبال ایران و آینده اش نباشد اما او به دنبال این است که زمانی مسوولیتی را قبول کرده آن را به بهترین نحو به پایان برساند. چه خوب است همه ما یاد بگیریم وقتی در مسوولیتی قرار داریم تمام تلاش و توان مان را برای بهتر شدن شرایط به کار ببریم.

وی در پایان گفت: با این شرایط تنها با تعصب و غیرت بازیکنان و تجربه کادرفنی توانستیم به جام جهانی صعود کنیم اما اکنون به دنبال ایجاد شرایط و فضایی هستند که جام جهانی روسیه برای مردم ما یک رویا شود و به سال های قبل برگردیم. مسلما وقتی کی روش از ایران برود عقب گردی چند ساله خواهیم داشت و مطمئن باشید مشکل نه از نظر فنی و کیفیت بازیکنان بلکه از برنامه ریزی فوتبال ماست که باعث شده از کشورهایی که یک زمان حسرت بازی دوستانه با ایران را داشتند از نظر پیشرفت عقب بمانیم.