خرج اگهی دیجیتال در جهان تا ۲۰۱۷ به یک میلیارد دلار می رسد

0
1372

نفوذ اینترنت در کشور هایی مانند عربستان سعودی و امارات متحده عربی از مصر یا آفریقای جنوبی بیشتر است
به گزارش شبکه ارتباطات خاورمیانه، خرج اگهی های دیجیتال جهانی سالی ۳۷ درصد افزایش می یابد و پیش بینی شده است که تا سال ۲۰۱۷ به یک میلیارد دلار برسد.
طبق گفته آژانس راه حل آنلاینی بیروت این، تبلیغات دیجیتال منطقه ای به روند افزایش خود ادامه خواهد داد، چنانکه بازاریابی دیجیتال تا سال ۲۰۱۶ غوغا خواهد کرد.
گزارش اطلاعاتی رسانه های جهانی ۲۰۱۵ منتشر شده از eMarketer، نشان می دهد که نفوذ اینترنت در کشور هایی مانند عربستان سعودی و امارات متحده عربی از مصر یا آفریقای جنوبی بیشتر است.
در ادامه این گزارش افزود که کاربران اینترنتی امارات متحده عربی رشد ۴٫۴ در سال ۲۰۱۵، ۴٫۸ در سال ۲۰۱۷ و ۵٫۱ در سال ۲۰۱۹ خواهد دید.
بیروت این، که به تازگی در دبی شروع به کار کرده است، در یک مسیر رشد بالایی است. به خصوص در دبی، جایی که رسانه های مجازی و وبسایت های خبری روزانه شاهد ترافیک بالای بازدیدکنندگان هستند.
به گفته جک جندو، مدیر ارشد اجرایی و بنیان گذار بیروت این، “با وجود این واقعیت که تعداد زیادی از مخاطبان هنوز به شدت مبتنی به سیستم های رسانه ای سنتی هستند، بازاریابی دیجیتالی بهترین گزینه برای خیلی از مصرف کنندگان است، از جمله افرادی که درآمد پایین تری دارند، بهتر است به شیوه های آنلاین رو بیاورند.”
رشد جهانی این تبلیغات اثر مثبتی بر روی منطقه ها گذاشته است. روزنامه هنوز در منطقه توده پسند مانده است، اما برای همه ی تبلیغ کنندگان مناسب نیست، از آنجا که آمار خوانندگان دیجیتال کم کم از سیستم های رسانه ای سنتی پیشی می گیرد، جندو افزود، “روند معمول در منطقه در حال حاضر بازاریابی دیجیتال است. که در آن، بسیاری از مشتریان دنبال تبلیغاتی هستند که می توانند برای روز ها، و حتی ماه ها بماند، به جای اینکه مثل روزنامه های سنتی روزانه، به یک تعداد خاص خوانندگان برسد و سپس فراموش شود.”
بیروت این سایر خدمات، مانند به حداکثر رساندن ترافیک، توسعه برنامه های گوشی های هوشمند، و طراحی وبسایت هم ارائه می دهد.
به گفته جندو، “برای مثال، بازاریابی یک اکانت رسانه اجتماعی در آینده می تواند یک جایگاه رسانه ای مستقل، خود باشد. ما موفق شدیم بسیاری از اکانت هایی که مدیریت می کنیم را به میلیون ها فالوئر برسانیم. این نشان دهنده حضور قابل توجهی در این جایگاه ها است.”