قیمت اجاره در ابوظبی

0
1865

طبق گزارشی، اجاره در ابوظبی به ۲ دلیل اصلی به اندازه ۳۰ درصد در برخی از مناطق در سال گذشته افزایش یافته است، ۱- کمبود مسکن مقرون به صرفه ۲- عدم تعادل در عرضه.
به گفته پورتال املاک bayut.com بین دسامبر ۲۰۱۴ و دسامبر ۲۰۱۵ اجاره اپارتمان ۱۴ درصد افزایش یافت.
بر اساس این گزارش، متوسط اجاره سالانه یک استودیو آپارتمان تا ۳۰ درصد افزایش پیدا کرد، از ۴۹ هزار درهم به ۶۴ هزار درهم. به طور مشابه، متوسط اجاره سالانه برای اپارتمان یک خوابه از ۹۳ هزار درهم به ۱۰۱ هزار درهم، یک افزایش ۹ درصدی دید.
خانه های ۲ و ۳ خوابه هم افزایش ۶ و ۸ درصدی داشتند. اجاره خانه چهار خوابه تقریبا ثابت مانده است.
پال شرمن از شرکت مشاور املاک FC Properties گفت که بعضی از خانواده ها از شهر خارج می شوند، و حتی به سمت قنتوت می روند، که نزدیک دبی است.
او گفت، “ما متوجه شدیم که بسیاری از خانواده ها به علت بالا رفتن اجاره ها در حال خارج شدن از حومه شهری هستند. خانواده های کوچک و افراد مجرد به خاطر به صرفه بودن اجاره ها، به ویژه کسانی که در حومه شهرستان کار می کنند، حتی به الغدیر که در قنتوت هم هست رفتند.”
بر اساس این گزارش، افزایش اجاره استودیو می تواند به علت تقاضای زیاد مردم با درآمد کم تا متوسط باشد.
“کمبود مسکن مقرون به صرفه رفته رفته تبدیل به یک نگرانی در پایتخت شده است.”
“دولت قانون جدیدی معرفی کرده است، که ۲۰ درصد سهمیه در تمامی ساخت و ساز های جدید در ابوظبی باید مقرون به صرفه باشد. برنامه های دیگر ممکن است تعیین سقفی برای اجاره ها، و یک افزایش اجاره حساب شده باشد. مانند دبی. یک حرکتی که می تواند به این مشکل رسیدگی کند قبل از اینکه از کنترل خارج شود.”