استفاده صحیح از شبکه های اجتماعی برای کسب ثروت

0
1673

آمار نشان می‌دهد در فاصله سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ میلادی تعداد اعضای شبکه‌های اجتماعی در جهان تقریباً دو برابر شد و در حالی که در ابتدای دهه جاری ۹۷۰ میلیون نفر در این قبیل فضاها حضور داشتند، جمعیت آنها در پایان سال گذشته از ۱.۸ میلیارد نفر هم فراتر رفت.

کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند سال ۲۰۱۶ میلادی ۲.۱۳ میلیارد نفر از مردم جهان عضو شبکه‌های اجتماعی باشند و تعداد آنها در سال ۲۰۱۸ به ۲.۵ میلیارد نفر برسد.

این افراد که بخش اعظم آنها را مردم عادی تشکیل می‌دهند، هر روز حجم گسترده‌ای از اطلاعات را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند و در جریان آخرین اخبار و اطلاعات دیگران هم قرار می‌گیرند.

حضور گسترده‌ی مردم در شبکه‌های اجتماعی موجب شده مراکز بازاریابی این فضا را بهترین عرصه برای تبلیغ کالا و افزایش درآمدهای خود بدانند اما برخی کاربران عادی با استفاده از این پلت‌فرم‌های اجتماعی توانستند به شهرت جهانی برسند و برخی دیگر هم از این فرصت استفاده کردند تا درآمدهای خود را بیشتر کنند. در این میان افراد خوش‌اقبالی هم بودند که به صورت هم‌زمان هر دو مورد مذکور را به‌دست آوردند.

بدیهی است تصور کنیم زمانی که یک فرد به شهرت می‌رسد، فرصت‌های مالی فراوانی در مقابل او قرار می‌گیرد اما اینکه پول و شهرت به واسطه حضور در شبکه‌های اجتماعی برای افراد ایجاد شود، اتفاق جدیدی است.
به هر حال این روزها باید به گونه دیگری به شبکه‌های اجتماعی و ابزارهایی مانند یوتیوب، اینستاگرام، Tumblr، Vine و دیگر فضاهای مشابه نگاه کرد. اگرچه در حالت عادی این ابزارها شباهت زیادی به یکدیگر دارند و قابلیت‌های مشابه را در اختیار مشترکان خود قرار می‌دهند اما استفاده درست از آنها می‌تواند تحولاتی را به همراه داشته باشد.