سهمت را به كاينات بپرداز

0
2613

آيا سعي مي‌كنيد با كاينات در تعامل باشيد؟ بهتر است كمي فكر كنيد و ببينيد آيا جاده زندگي‌تان دو طرفه است؟ گروهي از افراد هستند كه در چرخه زندگي‌شان، روابط‌شان، و در بودن‌شان مسيري يك سويه را طي مي‌كنند…
اين‌گونه افراد بيشتر گيرنده هستند و به وسيله همين خصوصيت مسير را به راهي يك‌طرفه تبديل مي‌كنند، چرا كه فقط دريافت‌كرده و داشته‌هاي‌شان را پشت سر مي‌گذارند و آن‌قدر آن‌ها را تلنبار مي‌كنند كه ديگر راهي باقي نمي‌ماند!
اين دسته از افراد حاضر نيستند سهم خود را به كاينات بپردازند، حاضر نيستند ايده‌هاي‌شان، افكارشان، دانسته‌هاي‌شان و يا حتي دارايي‌هاي‌شان را با ديگران قسمت كنند، بلكه فقط مي‌گيرند و انباشت مي‌كنند … در اصل اين گروه، از بودن موثر در هستي، اطلاعي ندارند و بعد از مدتي فكر مي‌كنند:
چرا در جنبه‌هاي مختلف زندگي دچار انسداد شده‌ام؟ چرا به راهي كه مي‌روم با مانعي مواجه مي‌شوم؟ چرا از درون، احساس سرزندگي نمي‌كنم و كم انرژي شده‌ام؟
عزيزان دل! در كاينات، بودني موثر است كه با زندگي در تعامل و تعادل باشد …
از اين به بعد كمي دقت كنيد و ببينيد وقتي در جمعي حضور داريد بيشتر شنونده هستيد يا سعي مي‌كنيد شما نيز در گفت‌وگوها سهيم شويد و اطلاعاتي را مبادله كنيد؟
و يا خيلي ساده‌تر، وقتي كسي در حال صحبت كردن است، با او ارتباط برقرار مي‌كنيد و به طور مثال حالت چهره فعال و هوشيار داريد و يا به علامت تاييد سرتان را تكان مي‌دهيد و به طور كلي نشانه‌هاي برقراري ارتباط با گوينده را از خود بروز مي‌دهيد يا اين‌كه ساكت و بي‌حركت فقط مي‌شنويد؟
وقتي به مكان‌هاي عمومي مثل كتاب‌خانه يا فرهنگسرا و … مي‌رويد فقط از امكانات آن‌جا استفاده مي‌كنيد يا اين‌كه سعي مي‌كنيد خود را عضوي از آن مجموعه بدانيد و براي رشد و پيشرفت آن مكان اقدامي هر چند كوچك، به سادگي تشكر كردن از مسوول كتابخانه يا هديه دادن چند جلد كتاب به كتاب‌خانه و يا ارايه دادن چند پيشنهاد موثر براي بهبود كيفيت كار در آن مكان انجام مي‌دهيد. يا وقتي به طبيعت مي‌رويد، صرفا از طبيعت لذت مي‌بريد يا اين‌كه ضمن آن‌كه از نعمت‌هاي طبيعت استفاده مي‌كنيد، سعي مي‌كنيد آن محيط را حتي با برداشتن يك زباله كوچك پاك كنيد و يا يك بذر يا نهال بكاريد؟
خلاصه اين‌كه گيرنده محض نباشيد، و شما نيز سهم خود را به اجرا بگذاريد و با هستي تبادل انرژي كنيد.
نكته اين‌جاست كه اگر جلوي هر جرياني را بگيريد، انباشتگي ايجاد مي‌شود و اين انباشتگي مي‌تواند توليد مانع كند، اما اگر خود را در جريان قرار دهيد، در مسير زندگي ساده و روان پيش مي‌رويد.
پس روح تعامل و همكاري را در درون‌تان به حركت واداريد و ببينيد كه چه قدر زيبا، با هستي انرژي‌تان را مبادله مي‌كنيد و هر روز شادتر و پرانرژي‌تر شويد.
مي‌بينيد در مسير زندگي‌تان، هر روز به شكلي معجزه‌آسا، گشايشي حاصل مي‌شود