آیفون SE یک نسخه بهبود یافته از آیفون ۵S

0
1059

طبق شایعات که مدتی‌ست شروع به گردش گسترده در فضای مجازی کرده‌اند، اپل در حال طراحی و تولید یک اسمارت‌فون با صفحه نمایش به ابعاد ۴-اینچ می‌باشد. این گوشی هوشمند مرموز تا به حال نام هایی همچون iPhone 6C،iPhone 7C و iPhone 5Se به‌خود گرفته است. طبق منابعی چون China Mobile که اسمبل کننده این گوشی نیز هست، اسمارت‌فون جدید اپل با قیمتی ارزان در تاریخ ۲۵ اسفندماه عرضه خواهد شد. حالا یک منبع چینی ادعا کرده که اپل به طور قطع نام آیفون ۵ اس ای ( iPhone 5SE ) را برای این محصول جدید خود در نظر گرفته است.
بنا به گزارشات یک منبع چینی، این محصول جدید اپلی، iPhone SE نام دارد و به هیچ یک از نسل‌های قبلی آیفون مربوط نیست بلکه یک برند مجزا به‌شمار می‌آید. بر اساس شنیده ها آیفون ۵SE در تاریخ ۲۵ام اسفندماه به طور رسمی، در کنار آیپد ۹.۷ اینچی جدید اپل که مدل کوچک شده‌ی iPad Pro است، معرفی و پرده‌برداری خواهد شد. ممکن است در این مراسم با رونمایی ناگهانی نسل جدید Apple Watch نیز روبرو شویم.
اپل با عرضه این محصول ۴-اینچی می‌تواند به سال ۲۰۰۷ برگردد و طرفداران استیو جابز فقید، که عقیده بر کوچک بودن صفحه نمایش موبایل داشتند، را دوباره به‌سوی خود جذب کند. گفته شده که مشخصات سخت افزاری این گوشی هوشمند جز صفحه نمایش کوچک آن،کاملا مشابه iPhone 6S خواهد بود.