بررسی تخصصی هوآوی Nova 3e

0
1634

نوا ۳ ای گوشی‌ای میان رده و جدید از هوآوی است که با امکانات سخت افزاری و نرم‌افزاری بهتری از یک میان رده به بازار عرضه می‌شود. این گوشی زیبا طراحی‌ای شیک و متفاوت با دیگر میان‌رده‌های بازار دارد که آن را به رقیبی سر سخت در این بخش از بازار مبدل کرده است. همانند نسل قبل در این گوشی هم شاهد استفاده از شیشه و فلز در کنار هم هستیم با این تفاوت که شیشه استفاده شده برای قاب پشتی دستگاه بسیار براق و چشم‌نواز است و شما را به یاد آنر ۹ می‌اندازد. شکست نور در این قاب براق بسیار زیبا صورت می‌گیرد و در همان اول به‌سرعت نگاه شما را به خودش جلب می‌کند. فریم اطراف دستگاه از فلز ساخته شده است و رنگش کاملا شبیه به قاب پشتی است. این فلز طراحی ماتی دارد و ۴ خط آنتن را روی خودش می‌بیند تا در آنتن دهی گوشی اختلالی ایجاد نشود.
قاب پشتی به سبب شیشه‌ای بودن حس بسیار خوبی را منتقل می‌کند که شما را یاد گوشی‌های پرچم‌دار می‌اندازد منتهی مشکل اینجاست که اثرانگشت بسیار زیاد رویش می‌ماند که البته فقط با یک‌بار دستمال کشیدن پاک می‌شود.
دوربین دوتایی در قاب پشتی یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های این گوشی با نسل قبلی‌اش محسوب می‌شود. دو دوربین اصلی گوشی زیر هم قرار دارند و لنز هر دو دوربین از قاب بیرون زده است که یک غلاف فلزی اطراف هر دو را پوشانده تا در صورت تماس با سطح صدمه‌ای به آن‌ها وارد نشود. طراحی دوربین‌های اصلی به گونه‌ای است که شما را به یاد آیفون ۱۰ می‌اندازد. بیرون‌زدگی لنز دوربین‌های اصلی سبب می‌شود نوا ۳ ای به‌راحتی روی سطح صاف قرار نگیرد و لق بزند.
با اینکه قاب پشتی طراحی کاملا متفاوت و زیباتری نسبت به نسل قبلی دارد اما بیشترین تفاوت در قاب جلو دیده می‌شود. صفحه‌نمایش حاشیه‌های بسیار کمی دارد و می‌توان آن را بدون حاشیه نامید. تنها گزینه‌هایی که در قاب جلو دیده می‌شوند نام هوآوی است که در حاشیه جزئی پایین صفحه‌نمایش قرار گرفته است و دیگری یک نوار کوچک به نام ناچ که بالای صفحه‌نمایش دیده می‌شود و سنسورها، دوربین سلفی و خروجی صدای مخاطب را در خودش جای داده است. این نوار ناچ هم شما را به یاد آیفون ۱۰ می‌اندازد.