گوگل امسال هدست واقعیت مجازی خود را عرضه خواهد کرد

0
26603

در ماه ژانویه خبری منتشر شد که گوگل به دنبال استخدام افرادی است تا بتواند یک هدست واقعیت مجازی بسازد. حال، دو هفته بعد از انتشار این خبر، گزارش جدیدی به دستمان رسیده که طبق آن گوگل نه تنها در حال ساخت هدست واقعیت مجازی‌ است بلکه احتمالا در سال ۲۰۱۶ آن را عرضه نیز خواهد کرد.
در کنار هدست واقعیت مجازی، گزارش نشان می‌دهد که گوگل یک نرم افزار واقعیت مجازی اندروید نیز همزمان با سخت افزار عرضه خواهد کرد. گفته شده که گوگل با قرار دادن این نرم افزار به عنوان یکی از بخش‌های سیستم عامل اندروید در حال کار بر روی بهینه کردن تجربه‌ کار با واقعیت مجازی است.
چیزی که در گزارش به آن اشاره نشده دوربین واقعیت مجازی است که به شدت در آگهی استخدام گوگل بر روی آن تاکید شده بود، بنابراین احتمال می‌رود که این دوربین به‌صورت جداگانه عرضه گردد، یا شاید هم یکی از قسمت‌های هدست واقعیت مجازی باشد.
حال تنها سوالی که باقی می‌ماند این است که چه زمانی شاهد رونمایی از هدست واقعیت مجازی گوگل خواهیم بود. گوگل هنوز بیانیه‌ رسمی در این باره ارائه نکرده و به احتمال زیاد اگر قرار باشد شاهد معرفی این هدست باشیم باید تا ۱۸ می ۲۰۱۶ صبر کنیم؛ تاریخی که کنفرانس خبری I/O گوگل برگزار خواهد شد.